Kategorie
Technologia

SpaceX z powodzeniem umieszcza na orbicie 53 dodatkowe satelity Starlink

rakieta
SpaceX był zajęty w tym tygodniu po uruchomieniu misji Crew3 na ISS. Kilka dni później SpaceX wystrzelił również kolejnego Falcona 9 na orbitę wokół 53 satelitów Starlink. To był przyjemny lot, mgła na starcie, ale dobra pogoda nad mgłą.

SpaceX z powodzeniem wylądował rakietą Falcon 9 użytą w poprzedniej misji lotniczej. Dzisiejsza premiera o 7:19 EST 13 listopada

Kolejną ciekawą informacją na temat Falcona 9 i jego udanego lądowania jest to, że jest to 87. udane odrodzenie firmy. SpaceX stracił kilka bonusów na początku swojego programu, ale w tym momencie ożywienie jest zatrzymane. Ten konkretny lot był wcześniej opóźniony o 2
godziny z powodu burzowych warunków na Florydzie.

Na powyższym obrazku nadal widzimy gęstą mgłę, ale zaczyna się ona rozpraszać o wschodzie słońca i początkowo jest zielona. Gęsta mgła, gdy rakieta znajdowała się na wyrzutni, uniemożliwiła jej zobaczenie jej, ale gdy wystartowała z lądowiska, szybko przetarła niebo. Ta misja była pierwszym uruchomieniem Starlink na Florydzie.

SpaceX zdołał przywrócić zapalnik pierwszego stopnia około dziewięć minut po starcie. Zazwyczaj satelity Starlink na orbicie mają znacznie szybsze tempo. Jednak w ostatnich miesiącach zwolniło, aby umożliwić SpaceX przygotowanie się na następną generację satelitów Starlink. Satelity nowej generacji są wyposażone w system laserowy do komunikacji na orbicie z innymi satelitami, jednocześnie wymagając mniej komunikacji z Ziemią.

SpaceX użyło swojego drona, Just Read the Guide, aby odzyskać Falcon 9. To ten sam statek, który służył do wspierania misji Crew3, która wystartowała 10 listopada. SpaceX miało zamiar użyć swojego zupełnie nowego drona, A Shortfall Gravitas, jednak ze względu na wszystkie opóźnienia związane z wystrzeleniem Crew3, Just Read the Guide został zmuszony do pozostania na morzu. 25 stóp z powodu burz, co było jednym z powodów opóźnionego startu Crew 3. SpaceX podkreśla, że ​​jego drony są zaprojektowane tak, aby wytrzymać tego typu fale. Dzięki udanemu uruchomieniu Starlink, na swoim koncie, SpaceX znajduje się obecnie na orbicie wokół 1844 satelitów.

Satelity zostały zaprojektowane w celu zapewnienia dostępu do Internetu użytkownikom naziemnym, którzy płacą miesięczną opłatę. Obecnie usługa internetowa Starlink jest w wersji beta w różnych częściach kraju, a raporty pokazują, że SpaceX dostarczyło ponad 100 000 urządzeń internetowych Starlink. Niektórzy użytkownicy, którzy dołączyli do wersji beta usługi, zgłaszali prędkość pobierania do 100 Mb/s. Prędkości pobierania Internetu dla Starlink prawdopodobnie ulegną poprawie w przyszłości, a zasięg z pewnością ulegnie poprawie. Usługa ma zostać wkrótce uruchomiona w wersji beta.

Starlink został dopuszczony do działania w 14 krajach i oczekujących wniosków w innych krajach. Dodatkowo SpaceX ostatecznie umieści na orbicie tysiące innych satelitów Starlink.