Kategorie
Technologia

NASA i Zjednoczone Emiraty Arabskie będą współpracować podczas misji na Marsa

planeta Mars
Kiedy Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) wystrzelą statek kosmiczny Hope w 2020 roku, stanie się on pierwszą misją arabskiego narodu na Marsa i dołączy do misji Marsa innych narodów, w tym Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin i Europy. Teraz dwa z tych orbiterów marsjańskich połączą siły, aby udostępnić dane, dzięki porozumieniu o dzieleniu się odkryciami między orbiterem Mars Atmosphere and Variable Evolution (MAVEN) a orbiterem Emirates Mars Mission (EMM) Hope Director. Misja Mars

Emirates wystrzeliła orbiter Hope na Marsa latem 2020 roku. Hope przybywa na Czerwoną Planetę w lutym 2021 roku i od tego czasu zbiera dane na temat atmosfery i systemu pogodowego Marsa. Nadzieja ma tę zaletę, że znajduje się na niezwykle wysokiej orbicie, od 12 000 do 27 000 mil nad powierzchnią, umożliwiając jednoczesną obserwację dużych obszarów planety. Odwrócić. Oznacza to, że Hope był w stanie śledzić zdarzenia pogodowe na dużą skalę, takie jak burza piaskowa, która przeszła przez planetę w styczniu 2022 roku, w tym przelot w pobliżu krateru Jezero, gdzie badali helikoptery ratunkowe NASA Endurance i helikoptery Ingenuity.

Dzięki partnerstwu z NASA MAVEN, na orbicie wokół Marsa od 2014 roku, oba projekty były w stanie połączyć swoje dane dotyczące w szczególności atmosfery Marsa i górnych warstw atmosfery. „MAVEN i EMM badają różne aspekty marsjańskiej atmosfery i systemu górnych warstw atmosfery” – powiedział główny badacz MAVEN, Shannon Curry z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (za pośrednictwem NASA). „Razem będziemy mieli znacznie lepsze zrozumienie ich kombinacji i wpływu dolnej atmosfery na gazy uciekające z górnej atmosfery w kosmos”.

Pytanie otwarte dotyczące atmosfery Marsa (przez NASA). Ten proces trwa od milionów lat, co jest jednym z powodów, dla których atmosfera Marsa jest dziś tak cienka.

Jednak pozostaje wiele pytań dotyczących tego, jak ten proces, znany jako utrata atmosfery, nadal wpływa na planetę. Niektóre z tych pytań zostały przedstawione przez MEPAG lub NASA Mars Exploration Program Analysis Group. Współpracując z misją Hope, naukowcy NASA mogą dowiedzieć się więcej na ten temat. „Nauka EMM, która uzupełnia MAVEN i sondę nadziei, została zaprojektowana z myślą o osiągnięciu celów badawczych, które są bezpośrednio związane z celami MEPAG” – powiedział w oświadczeniu dyrektor projektu Emirates Mars, Omran Sharaf. „Jego obserwacje zawsze miały na celu dostarczenie nowych spostrzeżeń, które nie były możliwe w poprzednich misjach na Marsa. Teraz, łącząc dwa zestawy danych z misji EMM i MAVEN oraz analizując razem wyniki, byliśmy w stanie skonstruować jednoznaczne odpowiedzi na wiele fundamentalnych pytań dotyczących Marsa. oraz ewolucję i dynamikę jego atmosfery.