Kategorie
Technologia

Najczęściej wyszukiwanym hasłem w Bing jest „Google”

Google
Starając się zapewnić ułaskawienie antymonopolowe miliardowymi grzywnami, prawnik Google podkreślił w tym tygodniu skuteczność tej wyszukiwarki, dając przykład tego, jak wiele osób spieszy się, aby przejść do konkurencji.

W 2018 r. Unia Europejska nałożyła na Google 4,34 mld euro (około 5 mld USD) za naruszenie przepisów antymonopolowych. Naruszenie dotyczy tego, w jaki sposób Google wymaga od producentów urządzeń z Androidem preinstalacji Chrome i ich przeglądarek w celu uzyskania licencji na Sklep Google Play. Unijni regulatorzy powiedzieli również, że producenci, którzy preinstalowali oprogramowanie Google, nie mogą korzystać z forka Androida. Komisarz europejski powiedział, że zdusiło to konkurencję i innowacyjność.

Bloomberg zauważa, że ​​Google wciąż stara się skreślić z listy i w tym tygodniu poinformował Sąd UE w Luksemburgu, że jego wyszukiwarka jest bardzo popularna.

Google

„Przedstawiliśmy dowody na to, że zdecydowanie najczęściej wyszukiwanym hasłem w Bing jest Google” – powiedział prawnik Alphabet Inc. (właściciel Google), Alfonso Lamadrid.

Lamadrid prawdopodobnie sugeruje, że większość ludzi używa tylko Bing, ponieważ jest to domyślna wyszukiwarka przeglądarki Edge preinstalowanej w systemie Windows i od razu szukają sposobu na dostęp do Google.

„Ludzie korzystają z Google, ponieważ chcą, a nie dlatego, że muszą”, mówi Lamadrid. „Udział Google w całym rynku wyszukiwania jest zgodny z badaniami konsumenckimi, które pokazują, że 95% użytkowników woli Google od konkurencyjnych wyszukiwarek.„

Według StatCounter, Google posiada 92% udziału w rynku wyszukiwarek, a Bing zajmuje drugie miejsce z 2,66%.

W zeszłym miesiącu Bernstein Wealth Management oszacowało, że Google może w tym roku zapłacić Apple do 15 miliardów dolarów, aby zapewnić, że Google pozostanie domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple, w tym na iPhonie.