Kategorie
Komputery

Microsoft kończy obsługę OneDrive dla wielu starszych komputerów

Microsoft
OneDrive przestanie obsługiwać wiele komputerów ze starszymi wersjami systemu Windows na początku przyszłego roku, ogłosił Microsoft na swoim blogu.

Zmiana wpłynie na systemy Windows 7, 8 i 8.1 na komputerach osobistych, twierdzi firma, chociaż przerwa będzie miała miejsce w dwóch fazach, pierwsza rozpocznie się 1 stycznia.

Od 1 stycznia 2022 r. firma Microsoft nie będzie już tworzyć aktualizacji usługi OneDrive dla aplikacji komputerowych na platformie chmury komputerowej. Jednak firmowa aplikacja komputerowa przejdzie do „cyklu pomocy technicznej systemu Windows”, co oznacza, że ​​komputery z systemem Windows 7 i 8.1 będą działać na początku 2023 r. (Wsparcie dla systemu Windows 8 zakończyło się w 2016 r.).

Kilka miesięcy po tej zmianie Microsoft twierdzi, że użytkownicy, którzy nadal używają jednej z tych starszych wersji systemu Windows na swoich komputerach osobistych, nie będą już mogli synchronizować swoich plików z OneDrive za pomocą aplikacji komputerowej. Zmiana ta nadejdzie 1 marca 2022 r., zmuszając użytkowników do korzystania z usługi OneDrive w celu przesyłania plików do chmury za pośrednictwem przeglądarki internetowej

Ta zmiana, jak wyjaśnia Microsoft, pozwoli firmie „skoncentrować zasoby na nowych technologiach i systemach operacyjnych” i pomoże chronić użytkowników. Firma niedawno udostępniła użytkownikom Windows 11, choć jego wydanie wzbudziło kontrowersje ze względu na minimalne wymagania specyfikacji TPM 2.0. Microsoft rozwiązał ten problem, publikując dokument wyjaśniający, jak włączyć TPM 2.0 na komputerach PC, chociaż nie wszystkie komputery go obsługują.

Ta zmiana usługi OneDrive wpłynie przede wszystkim na użytkowników, którzy nadal korzystają z systemu Windows na starszym sprzęcie; Jeśli model ma ponad pięć lat, najprawdopodobniej nie spełni minimalnych wymagań systemu Windows 11, chociaż aktualizacja do systemu Windows 10 jest nadal możliwa.