Kategorie
Perfumy i kosmetyki

Legendarne perfumy: Chanel No.5

Chanel No.5
W artykułach o legendarnych perfumach chciałbym przedstawić Wam zapachy, które wniosły znaczący wkład w historię.

Niektórzy mogą nawet nie być znani, ponieważ nie wszystkie legendy stoją jak złote posągi na piedestale, który widać z najdalszych zakątków rynku perfum; ale dziś to wiesz na pewno. Znany jest również mężczyznom, którzy używają tylko mydła z jelenia i Pitralon. Oni też wiedzą, że istnieje „chanel” i że noszą go pachnące kobiety.

NA POCZĄTKU TYLKO PRÓBKI

Początkowo salon Coco Chanel należał tylko do mody (a dokładniej do kapeluszy, później do sukienek). W czasie, gdy Coco ją założyła, nie było zwyczajem łączenia mody i perfum. Niektóre firmy się tym zajmowały, inne się tym zajmowały, ale to się nie udało. Coco twoje perfumy nie. 5 początkowo sprzedawany tylko jako ekskluzywny dodatek klientom, którzy kupili od niego ubrania; dała im małe próbki i cierpliwie czekała, aż panie powiedzą sobie o nim… A panie powiedziały do ​​siebie i zaczęły gonić Coco i chciały więcej.

Coco ostatecznie spełniła wymagania, a ponieważ zdała sobie sprawę, jak wspaniałe jest połączenie odzieży i perfum dla biznesu i stylu, zaczęła oferować inne zapachy, z których część Chanel dołączyła teraz do ekskluzywnej kolekcji. Ale nie odwracajmy się i nie mówmy czegoś o słynnym Nie. 5, który wciąż jest jednym z najlepiej sprzedających się perfum na świecie.

CZYM SĄ PERFUMY CHANEL NO.5?

Nie. 5 miały być perfumami dla nowoczesnej kobiety, która nie chciała pachnieć kwiatem (do tej pory kobiety nosiły zwykle prosty soliflory), piżmem czy indolowym jaśminem. Perfumy idealne dla kobiety lubiącej nowoczesne krótkie spódniczki i muzykę jazzową.

Składniki:
Głowa: tunezyjskie neroli, ylang-ylang, aldehydy
Serca: absolut jaśminu z Grasse, absolut róży majowej
Bazy: drzewo sandałowe, wetiwer, wanilia

Perfumiarz Ernest Beaux użył dużej dawki aldehydów, syntetycznych substancji, z którymi eksperymentował od jakiegoś czasu. Aldehydy są „przyprawą” perfum, podkreślają ich kwiatowe składniki, nadają im szczególnego blasku . Dziś niestety postrzegane są jako staromodne – być może wynika to z nadużywania aldehydów w perfumach do lat 80., ale dla naszych babć była to zapierająca dech w piersiach wiadomość.

Dla dzisiejszych kobiet nie. 5 wręcz przeciwnie, symbol dawnej jakości i ponadczasowości. Do dziś są to jedne z najlepiej sprzedających się perfum na świecie, chociaż całkiem możliwe, że niektóre flakony po prostu spróbowane, a potem zapomniane w toaletach; Potrzeba wielu kobiet, aby dostać się do Nie. 5 „powąchać”. Dla klientów układających stary nr 5 nie lubię, ma Chanel w menu nr. 5 Eau Premiere, która sprytnie łączy klasykę z nowoczesnymi tonami.

Premiera wody Chanel No.5

A dla tych, którzy lubią stare dobre aldehydy, jest kolekcja Les Exclusifs, na którą składają się inne nietradycyjne kompozycje perfum, w tym kilka animowanych starych klasyków…