Kategorie
Komputery

Konfiguracja Windows 11 potwierdza złe wieści dla nieobsługiwanych komputerów

Windows 11
Do systemu Windows 11 został zaledwie miesiąc, oraz jego wymagania w większości się ustabilizowały. Wydaje się, że nadal występują pewne nieporozumienia i nieporozumienia, nawet w przypadku najnowszej aplikacji PC Health Check, natomiast przesłanka w celu następnej wersji systemu Windows jest poprzednio ustalona.

To powiedziawszy, Microsoft nie robi nic, żeby nikogo nie wystawiać na instalowanie systemu Windows 11 na „niezgodnych” urządzeniach, mimo to spróbuje Cię odstraszyć, informując Cię, że jesteś sam, jeżeli chodzi o obronność i Zabezpieczenie.

Microsoft

Microsoft wcześniej wyjaśnił, że jego PC Health Check i minimalne wymagania systemowe oznaczają tylko komputery, które kwalifikują się do uaktualnienia do systemu Windows 11 zwykłymi kanałami, w szczególności wbudowane utensylia do aktualizacji systemu Windows. Obojętnie jak nie wszystkie komputery z systemem Windows 10 współcześnie będą pasować nawiasem mówiąc rachunku, nadal istnieją sposoby, iżby prawnie uzyskać kopię systemu Windows 11 innymi kanałami. zbliżony duchem sposób;Zarówno”>Również w przypadku Windows 10, Microsoft ich nie zablokuje, tymczasem będziesz wiedział, że też go nie obsługuje.

The Verge informuje, że instalator systemu Windows 11, którego użył do aktualizacji do najnowszej wersji beta, pokazywał ścianę tekstu, która działa jako ostrzeżenie dla każdego, kto wymusza instalację systemu operacyjnego na „nieobsługiwanym sprzęcie”. Zwykłe zastrzeżenie o potencjalnych uszkodzeniach, które nie są objęte gwarancją, nie jest niczym niezwykłym. Bardziej niepokojące może być to, że komputer PC również nie będzie uprawniony do otrzymywania aktualizacji.

Ta możliwość została krótko omówiona przez witrynę w zeszłym miesiącu w wyniku instalacji systemu Windows 11 na obsługiwanych urządzeniach. Jak dotąd Microsoft nie potwierdził formalnie tego zrzeczenia się, ale nie brzmi też zbyt daleko, by uciekać się do tego rodzaju taktyki zastraszania, aby objąć swoje podstawy prawne.

Wciąż jednak toczy się debata na temat twardych wymagań Microsoftu dotyczących generacji procesorów Intel i AMD, które mają być oficjalnie obsługiwane przez Windows 11. Istnieje wiele starszych komputerów z systemem Windows 10, które są w stanie obsłużyć następną wersję i nie są one obsługiwane. status może zmusić właścicieli do przejścia tą nieoficjalną drogą. Komputery te byłyby wówczas podatne na złośliwe oprogramowanie i ataki, co z kolei mogłoby nadać systemowi Windows 11 złą nazwę, niezależnie od zrzeczenia się.