Kategorie
Technologia

Kohler wprowadza na targi CES 2022 automatycznie napełniającą się wannę i inteligentny system odprowadzania wody

wanna
Można powiedzieć, że kiedy Kohler po raz pierwszy pojawił się na targach CES, niektórzy zastanawiali się nad marką najbardziej kojarzoną z bateriami i wannami, prezentowaną na dużym międzynarodowym pokazie technologicznym.

Teraz, po raz piąty na imprezie w Las Vegas, można śmiało powiedzieć, że świat inteligentnego domu jest jednym z największych na targach CES. W obliczu pandemii, która przyniosła do domu luksus i higienę, jest coś, co Cię ekscytuje, jeśli chodzi o luksusowe kuchnie i łazienki.

Kohler PerfectFill to Twój menedżer wanny

Kohler zaczął mówić o PerfectFill na targach CES 2018, ale inteligentny system wanien będzie dostępny w sprzedaży dopiero w 2022 roku. Według Kohlera, jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie używają wanien, jest czas i nadzór potrzebny do ich napełnienia. Tu właśnie wkracza PerfectFill.

System zaopatrzenia w wodę i odprowadzania wody Smart Bath współpracuje ze sterownikiem i aplikacją na smartfona. Gdy już wiesz, ile wody znajduje się w wannie, możesz użyć ekranu dotykowego na ścianie, aplikacji lub poleceń głosowych, aby poprosić o uzupełnienie i osiągnąć określoną temperaturę. Kran i wąż odpływowy współpracują ze sobą, aby mieć pewność, że nigdy się nie przeleją, a jeśli się spóźnisz, może dodać gorącą wodę do płynu chłodzącego.

Po zakończeniu możesz opróżnić bęben za pomocą poleceń głosowych lub aplikacji. Według Kohlera PerfectFill będzie można kupić w maju 2022 r., a ceny zaczynają się od 2700 USD. Potrzebny będzie jednak również kompatybilny cyfrowy zawór Kohler, kran i wanna.

H2Wise zasilany przez Phyn

Podczas gdy PerfectFill może utrzymać Twoją wannę pełną, nowe systemy monitorowania wody H2Wise i H2Wise firmy Kohler – współfirmowane z Phyn – będą monitorować zużycie wody w pozostałej części domu. Obaj mogą poznać unikalną charakterystykę ciśnienia każdego kranu, zlewu, prysznica i armatury, dzięki czemu mogą monitorować zużycie wody pod kątem przecieków.

H2Wise jest przeznaczony do profesjonalnej instalacji na głównym zaworze wodnym w Twoim domu. Oznacza to, że może odciąć dopływ wody, jeśli wykryje wyciek, automatycznie lub za pośrednictwem aplikacji, gdy właściciel domu otrzyma alert. Z drugiej strony, H2Wise jest przeznaczony do samodzielnej instalacji pod zlewem i nie ma funkcji automatycznego wyłączania. Oba mogą również ostrzec, aby nie zamarzać, jeśli utworzyły się kryształki lodu.

Oprócz monitorowania awaryjnego aplikacja może również pokazać, na przykład, które urządzenia pobierają najwięcej wody i dostarczyć dane dotyczące średniego zużycia wody. Według Kohlera, sztuczna inteligencja, która go napędza, może nawet uwzględniać powtarzalne zachowania typowe dla każdego gospodarstwa domowego: jeśli masz tendencję do odkręcania kranu o tej samej porze każdego dnia, aby napełnić miskę na wodę kota, z czasem system H2Wise nauczy się odróżnić go od powolnego wycieku.

Oba systemy trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. H2Wise będzie kosztować
00 USD, a H2Wise to 666,70 USD plus instalacja.

Robern IQ

Digital Key Box Sejf łazienkowy może wydawać się dziwnym akcesorium, ale bez względu na to, czy są to wyszukane leki, czy kosmetyki, istnieje dobry powód, dla którego możesz, nie chcieć – nie zostawiaj swoich butelek w centrum uwagi. Robern IQ Digital Lock Box pasuje do szafki łazienkowej – najlepiej z linii Robern firmy Kohler, chociaż można ją połączyć z projektem innej firmy, zakładając, że otwory montażowe są wyrównane – po czym można je zablokować i odblokować za pomocą klawiatury, aplikacji na smartfona lub zapasowego zestaw kluczy.

Jest zasilany bateryjnie, więc nie jest wymagane okablowanie, a aplikacja zarejestruje rozpakowanie. Powiadomienia mogą być wyzwalane po odblokowaniu, a aplikacja obsługuje planowanie zdarzeń i codzienne przypomnienia o lekach. Istnieje również wbudowany alert na wypadek, gdyby ktoś próbował otworzyć Lockbox.

Robern IQ Digital Lock Box zostanie wprowadzony na rynek w tym roku za
9 USD.