Kategorie
Technologia

Elon Musk właśnie wydał ostrzeżenie dotyczące używania Starlink

satelita
CEO SpaceX Elon Musk zdecydował się dostarczyć satelitę Starlink na Ukrainę na prośbę wicepremiera tego kraju. Te zarzuty nie są bezpodstawne. W związku z toczącą się wojną z Ukrainą Rosja musiała odciąć Ukraińską komunikację i odciąć dostęp do Internetu. Starlink może być potencjalnym rozwiązaniem tego problemu. Jednak korzystanie ze Starlink w czasie wojny nie jest pozbawione ryzyka, a Elon Musk wskazał to dzisiaj na Twitterze.

Wysłany przez SpaceX Starlink Satelita pomocy Ukrainie jest ważnym gestem. Nie było wątpliwości, wiceprezes Ukrainy dotknął wiceprezesa Ukrainy. Fyodorov napisał na Twitterze w piżmieniu, powiedział: „@elonmusk, kiedy próbujesz zaatakować Marsa – Rosja, spróbuj zdobyć Ukrainę! Rozsądni Rosjanie się wydarzy.”

SpaceX działał szybko, pozwalając na usługi ukraińskie i dodał terminal, aby zapewnić dostęp do Internetu do dużej liczby osób. Utrata komunikacji jest prawdziwą troską o kraj ukraiński i może mieć poważne konsekwencje, a Musza Sam musi zostać uwzględniony dzisiaj: „Starlink jest jedynym nieinussianckim systemem komunikacji, który nadal działa w jednej liczbie regionów Ukrainy”. Niestety, użycie urządzenia satelitarnego Starlink znacznie zwiększa szanse na to, że zostanie ono oznaczone jako cel wojskowy, stąd ostrzeżenie Elona Muska dla potencjalnych użytkowników.

Używanie Starlink może mieć straszne konsekwencje

Sygnały satelitarne mogą być używane do namierzania ludzi i miejsc w czasie wojny, a jeśli rosyjska armia to zauważy, ludzie używający satelitów Starlink mogą być niebezpieczne. Zakładając, że wróg jest w stanie wyśledzić antenę satelitarną Starlink, muszą celować za tym, kto umieści urządzenie. Niestety dzieje się tak nawet w przypadku, gdy te urządzenia komunikacyjne są wykorzystywane do celów osobistych, a nie przez Siły Zbrojne Ukrainy. Jeśli celem Rosji jest maksymalne odcięcie komunikacji z Ukrainą, uwaga skupi się na urządzeniu Starlink.

Sam Musk powiedział na Twitterze, że „możliwość bycia celem ataku jest wysoka” i poradził użytkownikom Starlink na Ukrainie, aby postępowali ostrożnie. Następnie wyjaśnił, że prawie wszystkie terminale użytkowników Viasat na Ukrainie zostały zniszczone podczas rosyjskiego cyberataku pierwszego dnia wojny, więc Starlink może ucierpieć z tego samego działu. Chociaż cyberatak niekoniecznie zagrażałby bezpośrednio właścicielowi anteny Starlink, to jednak zerwałby to, co mogłoby być ostatnimi liniami komunikacji obywateli Ukrainy ze światem zewnętrznym.

Ze względów bezpieczeństwa Musk radzi właścicielom Starlink na Ukrainie, aby używali swojego sprzętu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, i umieszczali antenę jak najdalej od widoku publicznego.