Kategorie
Komputery

CDPR twierdzi, że Cyberpunk 2077 stanie się w końcu „bardzo dobrą grą”

cyber women
W niedawnym wywiadzie dla polskiej gazety biznesowej prezes CD Projekt Red Adam Kiciński powiedział, że Cyberpunk 2077 ostatecznie odniesie sukces, ponieważ studio będzie nadal budować na swoich fundamentach.

Kiciński powiedział, że lepszy sprzęt też by pomógł.

Po serii opóźnień Cyberpunk 2077 został ostatecznie wydany, w grudniu 2020 r. a miliony graczy pospieszyło z zakupem gry. To skłoniło Sony do usunięcia tytułu ze swojego cyfrowego sklepu.

Kilka aktualizacji później a ostatnią był patch 1.31, gra była grywalna na większości systemów, ale nadal nie spełniała niektórych onietnic CDPR. Na przykład gracze PS5 i Xox Series X | S wciąż czeka na aktualizację nowej generacji, która została niedawno opóźniona do 2022 roku.

Mimo to Kiciński powiedział, że studio będzie nadal ulepszać grę. Cyberpunk 2077 to najbardziej udany, najbardziej ambitny i zdecydowanie najardziej złożonym projektem w naszej 27-letniej historii napędzając studio ponad to, co zrobiono do tej pory.

„Jesteśmy dumni z wielu aspektów gry, ale jak wiemy nie wszystko idzie po naszej myśli – powiedział Kiciński. „Jednak świadomość marki Cyerpunk którą udało nam się zbudować jest ogromna, a świat gry jej postacie i szczegóły mają fanów na całym świecie”.

Kiciński dodał że w miarę rozwoju gry Cyberpunk 2077 zostanie ostatecznie uznany za „bardzo dorą grę” która będzie sprzedawać się przez wiele lat podobnie jak wiele innych tytułów CDPR. Ponadto szybszy sprzęt pomoże również graczom uruchamiać gry z lepszą grafiką przy wyższych FPS.

Chociaż nie planuje się więcej aktualizacji na 2021 r., poważna poprawka w tym długo oczekiwana aktualizacja nowej generacji, ma pojawić się w pierwszym kwartale 2022 r., a wydajność gry jest również wyższa niż to możliwe w ciągu grania. Zgodnie z planem aktualizacji gra otrzyma więcej darmowych DLC aktualizacji i ulepszeń w 2022 roku w nadziei na doprowadzenie gry do oiecanych standardów.